11.04.2011 23:30 - Манчестър Юнайтед - Челси
Автор: zalozi Категория: Спорт
Прочетен: 1019 Коментари: 0 Гласове:
0

Манчестър Юнайтед - Челси е четвъртфиналния мач-реванш, в който има най-голяма интрига, относно това, кой от двата отбора ще се класира за полуфиналите на турнира Шампионска лига. Първия двубой между двата тима, който се игра на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон завърши при резултат 1:0 в полза на гостите от Манчестър Юнайтед и до голяма степен, този резултат им дава предимство преди реванша на "Олд Трафорд". В шампионатната среща с Фулъм, мениджъра на Ман Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън остави на резервната скамейка голяма част от своите титуляри, с цел да ги запази за реванша срещу Челси. По този начин Сър Алекс ясно демонстрира,че неговия отбор няма да се осланя на преднината си от първия двубой, а ще гони победата и в предстоящия реванш. В тима на домакините няма особени проблеми с контузени футболисти. Единствено бразилският десен бранител Рафаел е под въпрос от състава на Манчестър Юнайтед, а друг защитник от тима на Юнайтед, който имаше проблеми е Рио Фърдинанд, но той ще бъде на линия за утрешната среща. В състава на гостите от Челси също няма сериозни кадрови проблеми, като единствено Босингва се оплаква от травма, но ще е готов за сблъсъка с Манчестър Юнайтед. Ето и цялата група на гостите от Челси: Петер Чех, Рос Търнбул, Иларио, Бранислав Иванович, Ашли Коул, Майкъл Есиен, Рамирес, Франк Лампард, Фернандо Торес, Йоси Бенаюн, Дидие Дрогба, Джон Оби Микел, Флоран Малуда, Жозе Босингва, Юрий Жирков, Пауло Ферейра, Саломон Калу, Джон Тери, Алекс, Никола Анелка.